Pokyny pro údržbu

Všechny produkty rebelt jsou vyráběny z prvotřídních a odolných materiálů, ale i ty potřebují péči. Pravidelná údržba zajistí, že vydrží dlouho ve skvělé kondici.

ZÁKLADNÍ ÚDRŽBA VÝROBKŮ:

Výrobky rebelt lze čistit pouze ručně. Neperte v pračce ani nesušte v sušičce!  

Pro odstranění hrubých nečistot lze použít jemný kartáč. Na otírání použijte vlhký hadřík nebo houbičku namočenou ve vlažné vodě s jemným mýdlem. Na očistění zipů používejte jemný kartáček. Po očištění nechte výrobek důkladně vyschnout na dobře odvětraném místě. Nesušte na přímém slunci! Velkou pozornost věnujte kovovým součástem výrobků, jako jsou spony, přezky a jezdce zipů. Pokud jsou kovové díly vlhké, musí se velmi důkladně vysušit aby se předešlo případné oxidaci.

Tuto základní údržbu provádějte pravidelně.

Použité materiály:

Výrobky rebelt jsou nejčastěji složené z materiálů v kombinaci

  • vnější materiál X-Pac - čtyřvrstvý laminát složený z materiálu 100% Polyamid PAD (nylon) - vnější vrstva, 100% Polyester PES - spodní vrstva. Mezi tyto dva materiály je vlaminován tenký PET film pro zaručení vodonepropustnosti a tenká vlákna pro zvýšení odolnosti v tahu, 
  • vnitřní materiál (podšívka) - 100% Polyester PES s jemným Polyuretanovým zátěrem PUR,
  • popruhy - 100% Polyamid PAD (nylon) nebo 100% Polypropylen PP,
  • pěnové části - 100% Polyetylen PE.

 

DOPORUČENÝ POSTUP UMÝVÁNÍ BATOHU NEBO TAŠKY:

Odstraňte kartáčem všechny hrubé nečistoty a vyndejte zapomenuté věci.

Neperte v pračce! Tašku nebo batoh umývejte ve vaně s použitím jemného mýdla a vlažné vody. Kartáčkem umyjte všechny zipy a očistěte přezky. Batoh poté od mýdlové pěny otřete a opláchněte čistou studenou vodou. Nechte tašku nebo batoh důkladně vyschnout nejlépe zavěšený venku a nebo na dobře odvětraném místě.

Nedávejte schnout na přímé slunce! Nesušte v sušičce!

Tašku nebo batoh můžete po vyčištění skvrn a vyschnutí naimpregnovat a to impregnací určenou na materiál, z něhož je batoh vyroben (nejčastěji se jedná o 100% Polyamid). Impregnace chrání výrobek proti průniku vody a zároveň napomáhá i tomu, že se tolik nešpiní a snadněji se udržuje.

... s lehkostí za dobrodružstvím ...