Měření délky torsa

Jak změřit rozměry potřebné pro výrobu batohu?

Dobře padnoucí batoh je základ každého dobrodružství.Zaručí vám, že se budete cítit komfortně po celou dobu jeho nošení a ušetří vám spoustu energie. Proto je vhodné si na měření potřebných rozměrů dát opravdu záležet.

Pro výrobu batohu na zakázku jsou potřeba dva hlavní rozměry. A to velikost torsa neboli vzdálenost mezi sedmým krčním obratlem a horní hranou pánve. Dále pak obvod bederní části pánve (rozteč mezi horními hranami pánevních kostí, měřená přes záda). Níže naleznete návod pro jejich správné změření.

Jak na to?

Změření délky torsa.

Ohněte hlavu směrem dolů k hrudníku, abyste snáze nalezli sedmý krční obratel. Na zadní straně krku by se vám měla objevit malá boule, to je sedmý krční obratel. Pro vás to tedy znamená výchozí bod pro měření. Při samotném měření  máte hlavu narovnanou.

Dalším krokem je nalezení horní hrany pánve. Průsečnice mezi horními hranami pánevních kostí se nachází zhruba v úrovni pupíku. Pro tento krok je vhodné použít provázek. Nahmatejte si horní hranu jedné pánevní kosti, přiložte k  jeden konec provázku. Zbytek provázku veďte přes záda až k druhé hraně pánevní kosti.

 

Poproste někoho, aby vám změřil vzdálenost mezi sedmý krčním obratlem a provázkem tak, že povede metr co nejblíže páteři. Vhodné je použít krejčovský metr, protože se nejlépe přizpůsobí tvaru páteře a změřené rozměry budou co nejpřesnější.Celý trup mějte ve vzpřímené pozici, protože v uvolněné poloze můžete naměřit jinou délku.

Změření obvodu bederní části pánve.

Postupujeme obdobně jako v případě pomocného provázku, akorát použijeme metr. Nahmatáme si přední hranu pánvemi kosti (cca o 3 cm níže než horní hrana). K  přiložíme jeden konec metru. Druhý konec vedeme přes záda až k druhé pánevní kosti, kde si zase nahmatámepředníhranu a zde ukončíme měření. Tento rozměr je důležitý především pro pevný bederní pás. Takže pokud počítáte u svého batohu s pevným bederním pásem, dejte si na změření tohoto rozměru záležet.

     

... s lehkostí za dobrodružstvím ...